

Megkezdi a péceli kutak felülvizsgálatát a DPMV Zrt.
A következő időszakban a település területén elszórtan található vízműkutaknál daruzási munkákat végez a DPMV Zrt. - számolt be róla a társaság közösségi oldalán.
A GEOSERVICE Kft. mint külsős szakértő bevonásával, a hosszútávú, biztonságos vízellátás érdekében valamennyi vízműkút esetében megtörténik azok műszeres vizsgálata, mely során a szivattyú kiemelését követően elvégzésre kerül többek között a kutak kamerás vizsgálata, kútszerkezet vizsgálat, valamint áramlásmérés is.
A munkálatok végeztével valamennyi vízműkút esetében elkészül egy vizsgálati dokumentáció, mely nemcsak értékeli az eredményeket (a kút aktuális állapotát), hanem szükség esetén javaslatot is tartalmaz az egyes kutak esetében elvégzendő további feladatok kapcsán.
Tekintettel arra, hogy Pécel város ivóvízellátása szigetüzemként működik (azaz nincs vízátvételi lehetőség más településről) a fenti munkálatok elvégzésére, illetve minden olyan munkavégzésre mely a szivattyúk leállításával és kiemelésével jár kizárólag az őszi, téli kis vízigényű időszakban van lehetőség.
A szolgáltató kéri a lakosság türelmét és megértését az esetlegesen okozott kellemetlenségek miatt!